Nekomerční klinické studie - COVID-19

 

Studie WHO - Solidarity

Solidarity je název mezinárodní klinické studie, která má pomoci najít účinnou léčbu pro onemocnění COVID-19. Tato studie byla zahájena Světovou zdravotnickou organizací a postupně se do ní zapojuje více a více zemí. Ministerstvo zdravotnictví již potvrdilo zájem České republiky o připojení do této studie. Za Českou republiku procesuje tuto studii právě výzkumná infrastruktura CZECRIN. Pacienti budou randomizováni do 5 ramen: lokální standardní péče (SoC) versus SoC + remdesivir nebo chloroquine/hydroxyhloroquine nebo lopinavir a ritonavir nebo lopinavir a ritonavir a interferon. Počet pacientů pro tuto studii není omezen, v každém rameni má být zařazeno minimálně 5 000 pacientů. CZECRIN oslovil vybrané nemocnice pro zapojení do studie Solidarity. Po zvážení designu studie a spektra pacientů se do studie nakonec zapojí FN Královské Vinohrady a Thomayerova nemocnice. Studie by měla být zahájena v průběhu června. Informace o dalším vývoji budou postupně aktualizovány.

Aktualizace: Randomizace do ramene SoC + chloroquine/hydroxychloroquine byla v současné chvíli pozastavena.

Studie ve spolupráci CZECRIN a SLOVACRIN

V současně chvíli se VI CZECRIN intenzivně věnuje přípravě klinické studie, kterou bychom chtěli iniciovat ve spolupráci se slovenskými partnery SLOVACRIN.  Cílem klinického hodnocení by bylo hodnocení účinnosti a bezpečnosti kombinace hydroxychlorochinu a azithromycinu u hospitalizovaných pacientů s akutním respiračním postižením, vyžadujícím oxygenoterapii. Klinické hodnocení bude předloženo ke schválení regulačními autoritami a příslušnými etickými komisemi a bude vedeno v režimu Správné klinické praxe. Zahájení klinického hodnocení je plánováno v průběhu dubna.

Studie v součinnosti ECRIN-ERIC a Platformou COMBACTE - DiSCoVeRy II

Studie by měla navázat na již probíhající klinickou studii DisCoVeRy I (zadavatelem této klinické studie je výzkumná instituce INSERM, probíhá na území Francie, Itálie, Španělska a zemí Beneluxu. Očekáváno je zařazení 3 000 pacientů. Bližší informace //clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04315948. Data by měla být vyhodnocena na konci dubna, a v návaznosti na ně bude připravena studie DisCoVeRy II, kam mohou být dle zájmu přivzaty i další země včetně ČR. Informace bude VI CZECRIN průběžně aktualizovat.

Pro bližší informace kontaktujte prosím výzkumnou infrastrukturu CZECRIN, e-mail info@czecrin.cz nebo jvinkler@med.muni.cz

27.5.2020

Byla schválena studie Solidarity! Zapojenými nemocnicemi budou FN Královské Vinohrady a Thomayerova nemocnice.

23.4.2020

CZECRIN oslovil vybrané nemocnice pro zapojení do studie Solidarity. Po zvážení designu studie a spektra pacientů se do studie zapojí FN u Sv. Anny Brno, FN Královské Vinohrady a Thomayerova nemocnice.

10.4.2020

Ve spolupráci se SÚKL připravujeme podklady a informace potřebné ke schválení studie Solidarity v ČR.

9.4.2020

Dnes proběhla telekonference se zástupci klinickcých pracovišť, CZECRIN a SLOVACRIN k finalizaci protokolu a nastavení výzkumných cílů studie hydroxychlorochinu a azitromycinu u pacientů s COVID-19

K personalizaci obsahu, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.

Používáním webu s tím souhlasíte.

Zásady ochrany osobních údajů

  • LinkedIn - Gray Circle
  • Facebook - Grey Circle