• CZECRIN

Doporučujeme: Seminář SÚKL pro akademiky

Aktualizace: 29. kvě 2019

9. 5. 2019 – Pracovníci CZECRIN se na podzim roku 2018 zúčastnili vzdělávací akce zaměřené na akademický klinický výzkum pořádané Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Tento prakticky orientovaný jednodenní seminář, který se znovu uskuteční 22. 5. 2019 v Praze, bychom rádi doporučili všem, kteří jsou součástí klinických nebo výzkumných akademických týmů a mají zájem v budoucnu provést klinické hodnocení léčiva. Účast na semináři je bezplatná.


Tématem semináře je příprava dokumentace k podání žádosti o schválení klinického hodnocení léčivého přípravku. Přednášky odborných posuzovatelů a vedoucích pracovníků Oddělení klinických hodnocení provedou účastníka také základními náležitostmi správné klinické praxe. V úvodu seminář vyjasní, jaké typy studií jsou považovány za klinická hodnocení léčiv. Dále jsou shrnuty povinnosti zadavatele a zkoušejícího a jsou představeny nezbytné dokumenty. Detailně se seminář věnuje vyplnění evropského formuláře pro registraci klinických hodnocení Clinical Trial Application Form nebo protokolu klinické studie, přičemž představuje i jeho důležité nemedicínské součásti jako farmaceutické údaje nebo statistickou rozvahu. Seminář objasňuje také farmakovigilanční povinnosti nebo etické náležitosti klinického výzkumu a celkově tak umožňuje akademickým pracovníkům udělat si obrázek o tom, co vše je třeba splnit ke správnému provedení klinické studie.

Seminář je cílen specificky na akademickou sféru, pro předkladatele žádostí o grantovou podporu, řešitele výzkumných projektů a koordinátory klinických hodnocení. Školení je zdarma poskytováno lékařům, farmaceutům, klinickým koordinátorům a jiným akademickým pracovníkům. Povinná je přihláška zaslaná předem, neboť je kapacita akce omezena. SÚKL má v plánu vypisovat tento seminář pravidelně. Více informací i odkaz na přihlášku je možné najít zde: http://www.sukl.cz/sukl/dalsi-informace/seminar-11-sekce-registraci-oddeleni-klinickeho-hodnoceni

Výzkumná infrastruktura CZECRIN je schopna pomoci s přípravou všech náležitostí a dokumentů souvisejících s povolením, provedením a vyhodnocením klinického hodnocení léčiv. Ve spolupráci s námi je tak možné všechny informace nabyté na semináři snáze a úspěšně aplikovat do praxe.

49 zobrazení

K personalizaci obsahu, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.

Používáním webu s tím souhlasíte.

Zásady ochrany osobních údajů

  • LinkedIn - Gray Circle
  • Facebook - Grey Circle