• czecrin

Slovenská republika je nově součástí infrastruktury ECRIN

Aktualizace: 4. pro 2018

Nadnárodní infrastruktura ECRIN, která se věnuje podpoře a koordinaci klinického výzkumu v rámci celé Evropy, se v polovině září rozrostla o nového člena. Do pozice pozorovatele s ambicí v budoucnu participovat na klinických studiích se dostala Slovenská republika, která tak dala vzniknout národní infrastruktuře SLOVACRIN.

,,Cílem SLOVACRIN-u je vybudování národní výzkumné infrastruktury a posilnění kontaktů s důrazem na mezinárodní spolupráci našich odborníků v rámci klinických studií a biomedicínského výzkumu. Výsledným efektem bude zároveň výrazné zkvalitnění přístupu pacientů na Slovensku k inovativní terapii a lékům. Pomůže to především těm pacientům, kde standardní typy léčby selhaly a prostřednictvím klinického výzkumu mohou absolvovat léčbu, na kterou může jejich organizmus pozitivně zareagovat a zachránit život,” vysvětlil Daniel Pella, děkan Lekařské fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košicích a reprezentant SLOVACRIN-u.

Oficiálního setkání s nejvyššími představiteli ECRINu, které proběhlo na půdě slovenského Ministerstva zdravotnictví, se účastnila také zástupkyně české infrastruktury CZECRIN doc. MUDr. Regina Demlová, PhD.

Oficiální tiskovou zprávu si můžete přečíst ZDE.

5 zobrazení

K personalizaci obsahu, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.

Používáním webu s tím souhlasíte.

Zásady ochrany osobních údajů

  • LinkedIn - Gray Circle
  • Facebook - Grey Circle