TISKOVÉ ZPRÁVY

 
 
 
 
Zobrazit více
 

 

Získali jsme členství v rámci ECRIN

15. 3. 2018

Česká republika získala plnohodnotné členství v rámci infrastruktury ECRIN. Prestižní postavení v nadnárodní infrastruktuře získali čeští vědci díky excelentnímu hodnocení a podpoře Ministerstva školství České republiky.

 

Paříž, Brno: Česká pobočka nadnárodní infrastruktury klinických studií ECRIN, kterou zaštiťuje Masarykova univerzita ve spolupráci s Mezinárodním centrem klinického výzkumu při Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně, splnila přísné požadavky a prosadila si tak prestižní místo plnohodnotného člena této nadnárodní infrastruktury. Členství v ECRINu, obhajované vždy na období pěti let, s sebou nese celou řadu výhod a především podporu pro zapojené klinické studie v rámci celé České republiky.

 

,,Žádost o naše plnohodnotné členství byla jednohlasně schválena na jednání Výkonné rady ECRINu v Paříži, na konci loňského roku. Předcházela tomu náročná příprava a především naše dosavadní tříletá role pozorovatele, která pro nás byla velmi inspirující a motivující pro rozvoj národní infrastruktury“, uvedla PharmDr. Lenka Součková PhD., která koordinuje zapojení významných českých nemocnic do CZECRINu s tím, že díky tomu bude možné v širším měřítku podpořit probíhající akademické klinické studie a zároveň zahájit další.

 

V současnosti je do CZECRINU zapojeno sedm fakultních nemocnic po celé České republice, avšak cílem je rozšířit působnost infrastruktury i na další zdravotnická zařízení. Tyto tendence ohodnotil také generální ředitel evropské infrastruktury ECRIN Jacques Demotes:

 

,,Velmi oceňuji vývoj a pokrok CZECRINU za celou dobu jeho existence, což je zásluhou především doc. MUDr. Reginy Demlové, Ph.D., která stojí za vznikem této infrastruktury v České republice. Příjemně mě překvapilo, že více jak třetina klinických studií, na kterých CZECRIN participuje, je zprostředkována právě přes ECRIN formou mezinárodních multicentrických klinických studií a jedná se tak o intenzivní spolupráci, kterou je možné dále rozvíjet," uvedl Jacques Demotes a dodal, že zároveň velmi pozitivně hodnotí také vlastní výzkumné aktivity CZECRINu, například vývoj a výrobu protinádorové vakcíny k léčbě dětských onkologických onemocnění.

Prohlédněte si také fotogalerii z konference.

Jsem odstavec. Klikněte zde pro přidávání a úpravu vlastního textu. Je to snadné.

K personalizaci obsahu, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.

Používáním webu s tím souhlasíte.

Zásady ochrany osobních údajů

  • LinkedIn - Gray Circle
  • Facebook - Grey Circle